כאשר מדובר בילדים שלנו עלינו להקפיד על בחירה נכונה של נעלי ספורט עבורם. אם בעבר ביקשנו מקרובי משפחה שטסו לארה"ב ולאירופה לרכוש עבור הילדים נעלי ספורט של מותגים מוכרים, כיום ניתן בארץ לרכוש את כל הדגמים של מיטב החברות המובילות בתחום נעלי ילדים וספורט. יש להקפיד על בחירה של נעלי ספורט בהתאם למבנה כף הרגל וסוג הפעילות הגופנית, אם הילד מרבה לשחק כדורגל מומלץ לרכוש עבורו נעלי קט רגל, אלא אם הוא מתאמן ומשחק על כר הדשא ואז כדאי לרכוש עבורו נעלי כדורגל מקצועיות עם פקקים.


ראוי לציין כי רוב ההורים בוחרים נעלי ספורט לילדים שלהם לפי פרמטרים כמו מותג, מחיר, עיצוב ורצונו של הילד. לכן, חשוב להבין כי נעלי ספורט יש לבחור בהתאמה מושלמת למבנה כף הרגל, היציבה והנוחות, וכמובן בהתאם לפעילות הספורטיבית בה הוא עוסק. הנעליים נועדו להגן על כף הרגל העדינה והמתפתחת של הילד ולסייע לו ביציבה נכונה ובפעילות הגופנית.


האם כדאי לקנות נעלי קט רגל לכל פעילויות הספורט של הילד?


רוב הילדים אוהבים לשחק כדורגל, הם משחקים בזמן ההפסקות בבית הספר, אחרי הצהריים עם חברים ויש גם רבים המשחקים במסגרת חוגי מקצועיים של מועדוני הכדורגל בעירם. עם זאת, ילדים לא רק משחקים כדורגל כל היום, הם אוהבים לרוץ בפארק ולשחק תופסת ומשחקי כדור אחרים, יש ילדים שאוהבים לקפוץ, לטפס על עצים ורבים אחרים עוסקים בפעילות גופנית בחוגי ספורט שאינם כדורגל. לכן, אם הילד אוהב בעיקר כדורגל כדאי לקנות עבורו נעלי קט רגל איכותיות ממותג מוכר ומוביל, אך יש לרכוש עבורו גם נעלי ספורט רגילות המתאימות לפעילות גופנית אחרת.


עליכם לזכור כי נעלי כדורגל לילדים מיועדות למשחק הפופולרי ולמשטחים עליהם נהוג לשחק. בעוד נעלי כדורגל עם פקקים ארוכים מיועדות למשחק על כר הדשא נעלי קט רגל מתאימות למשחק על משטחים קשיחים כמו אספלט ובטון. עם זאת, הנעליים אינן מתאימות לפעילות גופנית אחרת לכן חשוב לרכוש לפחות עוד זוג אחד של נעלי ספורט רגילות.


חשוב להדגיש כי בנעלי קט רגל יש סוליה עמידה עם פקקים קטנים, הסוליה מיועדת למשחקי כדורגל על משטחים קשיחים, ונעל איכותית מאופיינת גם בגפה מעור נושם המאפשרת שליטה טובה בכדור. הנעל מספקת אחיזה טובה לרגל ומסייעת לילד לרוץ מהר, להסתובב במקום, לצאת לריצה מתפרצת, לבעוט, למסור ולכדרר.


האם ניתן לשחק כדורגל עם נעל ספורט?


הורים רבים תוהים האם עליהם להשקיע כסף רב ולרכוש נעלי קט רגל או שהילד שלהם יכול להסתפק בנעלי ספורט רגילות כדי לשחק עם חבריו. ובכן, אם הילד משחק בעיקר כדורגל או נרשם לחוג מקצועי חשוב להשקיע בנעליים מתאימות שיגנו על רגליו ויסייעו לו להפגין ביצועים מרהיבים בכר הדשא או במשטח עליו הוא משחק ומתאמן.


לילדים שממעטים לשחק כדורגל ועוסקים בפעילות גופנית אחרת ניתן לרכוש נעלי ספורט רגילות המתאימות לריצה ולפעילויות גופניות אחרות. עם זאת, יש לזכור כי ילדים רבים, בעיקר בנים, חולמים להיות יום אחד שחקני כדורגל מפורסמים כמו רונאלדו, מסי וניימאר, לכן הם עשויים להפעיל לחץ רב על הוריהם כדי שאלה ירכשו עבורם את נעליים ממותג מוביל ומוכר, בעיצוב מרהיב ומקורי.


הכלל המנחה והחשוב ביותר להורים הוא ללכת עם הילד לחנות מתמחה בנעלי ילדים. בחנות מתמחה יש מגוון גדול של נעלי ילדים וקט רגל, יש לבחור בנעל איכותית המתאימה למבנה האנטומי של כף הרגל וליציבה של הילד. אם הילד מתאמן בחוג קט רגל או כדורגל מקצועי כדי ללכת לאבחון במכון אורתופדיה כדי להתאים עבורו נעליים ומדרסים, בחנויות המובילות הצוות המקצועי יכול לסייע להורים לבחור נעלי ספורט איכותיות בהתאמה למאפייני הילד, בחנות מתמחה יש גם מבחר גדול של מותגי נעלי קט רגל בשלל עיצובים מרהיבים, וכך גם הילד יכול למצוא את מבוקשו וההורים אינם מתפשרים על איכות, עמידות ונוחות הנעל.

הצצה מהירה